Мајка од Банат со бензин го запали синот, лекарите се борат да го спасат момчето

Од:

С.М.(44) од Српска Црња (Банат) го полила синот А.Т.(26) со бензин и го запалила во семејната куќа.

А.Т. со тешки изгореници по целото тело бил префрлен прво во болницата Зрењанин, а потоа во Ургентниот центар на Клиничкиот центар Војводина во Нови Сад, каде лекарите се борат за неговиот живот.

С.М издржува казна домашен притвор со електронски мониторинг, а нејзиниот син дошол да ја посети кога по расправија го полила со бензин и го запалила.

Таа е приведена и ќе биде спроведена пред истражен судија.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов