Kиднапираниот син на грчкиот банкар ослободен

Од:

15-годишниот син на грчкиот директор кој беше киднапиран вчера, денеска е ослободен.

Ицидентот се случи градот Халкида на грчкиот остров Евиа додека детето одело на училиште.

Киднаперите подоцна го контактираа таткото кој во моментот е директор на филијалата на Националната банка во Халкида и бараа откуп од неколку милиони евра.

Условите под кои детето е ослободено, се уште не се објавени. Тоа било најдено доцна синоќа живо и здраво.

Би можело да ве интересира

Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

Германците пресметаа: Одморот во Хрватска е поскап отколку во Шпанија, Грција и Португалија

Речиси четворица од десет Грци сметаат дека Договорот од Преспа е неповолен

Исчезна 16-годишно девојче од Атина, последен пат е видена во неделата

Турист од САД е пронајден мртов на остров во близина на Крф, во Грција исчезнаа уште тројца туристи

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени