Киднапиран син на грчки банкар

Од:

Две непознати лица денеска го киднапирале синот на директорот на Националната банка во Халкида. Петнаесетгодишното дете е киднапирано додека одело на училиште.

Очевидците тврдат дека непознатите лица го запреле детето околу осум часот изутрина, го присилиле да влезе во нивниот автомобил и избегале. Киднапирањето го виделе неговите соучениците и случајните минувачи.

Таткото на детето е директор на филијалата на Националната банка во Халкида. Откупот кој му е побаран од киднаперите изнесува неколку милиони евра. Случајот го истражува грчката полиција.

Би можело да ве интересира

Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

Германците пресметаа: Одморот во Хрватска е поскап отколку во Шпанија, Грција и Португалија

Речиси четворица од десет Грци сметаат дека Договорот од Преспа е неповолен

Исчезна 16-годишно девојче од Атина, последен пат е видена во неделата

Турист од САД е пронајден мртов на остров во близина на Крф, во Грција исчезнаа уште тројца туристи

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени