Келнер во Дубровник силувал Американка на тераса од пицерија

Од:

Во истражниот центар на Жупанискиот суд во Дубровник при крај е судската истрага против 49-годишниот келнер, државјанин на Босна и Херцеговина, кој живее во Требиње. Истрагата е покрената откако тој е уапсен поради основано сомнение за кривично дело силување на 20-годишна државјанка на Соединетите Американски Држави.

„Силувањето е извршено во раните утрински часови на 12 јуни, недалеку од жичарницата во центарот на градот, на верандата на пицерија, каде келнерот извршил насилен сексуален однос со млада Американка без нејзина согласност, која потоа ја пријавила кај службениците на полициската управа Дубровник од Неретва.

Потоа, истражниот судија покрена итна истрага и веднаш го сослуша осомничениот“, изјави портпаролот на Жупанискиот суд во Дубровник, судијата Перо Милоглав.

На келнерот од Требиње изречена му е мерка притвор до 30 дена поради опасност од бегство. Окружното државно правобранителство во Дубровник со решение за поведување истрага од 14 јуни 2023 година го товари и промискуитетниот келнер и за кривично дело кражба односно од жртвата украл паричник со пари и две банкарски картички.

Би можело да ве интересира

На градоначалникот на Дубровник му се закануваат поради Здравко Чолиќ: Ќе те обесиме

Штипјанец силувал 27-годишна жена

Капетан на Војската на Србија е осуден на доживотен затвор поради силување на својата малолетна ќерка

Очув од Делчево осомничен за силување на 15-годишно девојче

Горан Наумовски

Скопјанец пријавил дека двајца малолетници го силувале неговиот малолетен син

Горан Наумовски

Maж во Аеродром се обидел да силува жена

Горан Наумовски