Грчки пратеник физички нападна две жени на ТВ

Од:

Пратеник на грчката неонацистичка партија, физички пред ТВ-камерите нападна две пратенички на левицата, во телевизиската дебата пред парламентарните избори на 17.јуни.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KrkhJbuSJQ4

.

Би можело да ве интересира

Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

Германците пресметаа: Одморот во Хрватска е поскап отколку во Шпанија, Грција и Португалија

Речиси четворица од десет Грци сметаат дека Договорот од Преспа е неповолен

Исчезна 16-годишно девојче од Атина, последен пат е видена во неделата

Турист од САД е пронајден мртов на остров во близина на Крф, во Грција исчезнаа уште тројца туристи

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени