Голем грабеж во Бања Лука, украдени се околу еден милион евра

Од:

Разбојништво во кое учествувале најмалку три лица е пријавено во полиција во Бања Лука околу 16 часот.

Српскаинфо дознава дека во грабежот биле украдени два милиони марки (околу еден милион евра).

Разбојниците носеле маски и биле вооружени.

-Тоа е еден вид на грабеж, бидејќи напаѓачите очигледно биле добро информирани кој и каде се носи огромна сума на пари – открил извор на Српскаинфо.

Во грабежот учествувале повеќе автомобили, а безбедносните камери снимиле црно „Сеат“ со странски регистарски таблички.

Кражбата од два милиони марки била извршена во моментот кога сопственикот на менувачницата требало да влезе во семејниот дом.

Поради огромниот плен и ова е рекорден грабеж на пари во грабеж во Бања Лука.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ограбил бензинска пумпа во Чаир

Ограбена малолетничка во Градскиот парк во Скопје

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Горан Наумовски

Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Горан Наумовски

Ограбена филијала на банка во Скопје