Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Од:

Во Второто основно јавно обвинителство во Белград денеска е сослушан осомничениот С.А., откако бил приведен за настанот од 10 мај годинава, во кој беше повреден пензионираниот генерал Вукајло Чаѓеновиќ.

Осомничениот го искористил законското право да не дава одбрана за кривичните дела кои му се ставаат на товар – тешка телесна повреда, насилничко однесување и загрозување на безбедноста.

По рочиштето до Вториот основен суд во Белград е поднесен предлог за притвор, за да не влијае врз сведоците и да не го повтори кривичното дело или да го стори кривичното дело што се заканува дека ќе го стори.

Би можело да ве интересира

Инцидент во Белград: Мајка на ученик нападнала наставничка

(ВИДЕО) Расправија и тепачка во италијанскиот Парламент

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Нападнати јуниори на фудбалски натпревар во Фоча, едно момче заврши во болница

Хаос во Србија: Tепачки поради сомневање за кол центри на СНС

A1on

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on