Жерар Пике за разделбата со Шакирa: „Луѓето не знаат ни десет отсто од вистината“

Од:

Пред една година главна тема на социјалните мрежи беше раскинувањето на Шакира (46) и Жерар Пике (36), кои се разделија по дванаесет години врска.

Пејачката започнала одмазднички чин со помош на музика, откако се дозна дека поранешниот фудбалер на Барселона ја изневерил. Додека фановите на Шакира секојдневно го осудуваа прељубничкиот потег на пензионираниот фудбалер, Пике не сакаше да дава конкретни коментари. Тој дури неодамна даде кратка критика во емисијата „Ел мон“.

„Доколку се грижев за се што се зборува за мене, ќе бев затворен во мојот стан во моментов или ќе скокнев од него“, рече Пике, кој не дозволи негативните коментари да дојдат до него.

Пензионираниот фудбалер додаде дека јавноста не била информирана ниту за десет отсто што навистина се случило меѓу двојката.

Од раскинувањето, Шакира објави четири песни во кои преку текстови се обраќа на својот поранешен партнер и неговата нова девојка. Песната во која ги пее стиховите „Јас вредам како две од 22 години, си замени „ферари“ за „твинго“, има над 640 милиони прегледи на Јутјуб.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пике го изнервираа на сред прослава скандирајќи „Шакира, Шакира“

Предраг Петровиќ

Шакира уживаше на вечера со НБА ѕвезда, фановите тврдат дека не е повеќе заинтересирана за Хамилтон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Том Круз маѓепсан од Шакира: На повидок е нов пар

Предраг Петровиќ

Шакира и Пике во клинч: По тепачката во САД реагирала и полицијата

Предраг Петровиќ

Пике повторно на удар: Новата девојка Клара била машко

ВИДЕО: Новата девојка на Пике ја удри главата во билборд, тој се смее

Предраг Петровиќ