(ВИДЕО) Се појави игра инспирирана од Вучиќ: „Јади паризиер“

Од:

Јадењето на српскиот претседател Александар Вучиќ седнвич со „паризер“ доби своја верзија на Интернет. Србите измислија игра со ликот и гласот на Вучиќ која веќе може да се симне од Плејстор.

Вучиќ објави видео на кое се гледа како појадува леб, мајонез и паризер.

@puf_srbija #viral😂😂😂 #ovojesrbija #srbijatiktok #fyp ♬ original sound – PROMENE U FOKUSU

Тој ги испрати министрите Томислав Момировиќ и Синиша Мали во продавница по намирници за појадок од оние кои од денеска се продаваат по намалени цени во Србија во рамки на акцијата „Подобра цена“. Момировиќ и Мали купија половина килограм „паризер“, два литра јогурт, два леба и мајонез и направија сендвичи во кабинетот на Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Српските функционери да бидат вниматели во изјавите кон Македонија

Катерина Ѓуровски

Средба Вучиќ-Зеленски: Србија го почитува територијалниот интегритет на Украина

Вучиќ: Да не бевме посилни, Курти ќе ги нападнеше и Србија и Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Бујар Османи како Вучиќ: Со креда на табла ја нацрта преговарачката рамка со ЕУ

Орце Костов

Вучиќ: Курти не го интересира мирот

Вучиќ: На Косово има етничко чистење на Србите, ќе бараме седница на Советот за безбедност на ОН

Катерина Ѓуровски