(ВИДЕО) Познатиот рапер доби џиновски градник од својот татко: Бизарна порака го шокираше светот

Од:

Канадскиот рапер Дрејк неодамна доби огромен градник на еден од неговите концерти во Инглвуд, Калифорнија.

Откако во изминатите неколку месеци луѓето фрлаа разни предмети на сцената за да ги повредат пејачите, меѓу кои и самиот Дрејк, овој пат имаше интересно изненадување.

„Чиј градник е ова? Ве ценам сите. Ова е љубов. Ова може да биде крај на сагата токму овде. Да беа вистински, не знам дали би сакал да ги видам. Можеби тогаш би поверувал дека вонземјаните постојат“, рече Дрејк.

@bootyguzzler biggest bra ive ever seen 😭 #drake #itsallablurtour #draketour #kiaforum #losangeles #la #concert ♬ original sound – Harley

Меѓутоа, откако ја видел скриената порака во градникот, открил дека градникот не потекнува од обожавател, туку од неговиот татко Денис Греам.

“Тато сака големи работи за тебе. Те сакам и се погрижуи се да доиш засекогаш”, ја прочитал бизарната порака Дрејк, а потоа се запрашал што не е во ред со неговиот татко.

Нешто подоцна медиумите открија дека дизајнер на овој голем градник е Зоба Мартин, кој постави видео со градникот непосредно пред неговиот настап. Тој тврди дека не можел, а да не се насмее додека го правел овој градник.

Би можело да ве интересира

Ријана и Дрејк разменуваат љубовни пораки на Инстаграм