Зоран Ставрески со неотповиклива оставка?!

Од:

По оставките на Јанкулоска, Јанакиески и Мијалков, и Зоран Ставрески со неотповиклива оставка од функцијата.

dobivaj vesti na viber

Оставките доаѓаат по еднонеделните протести организирани по информациите што ги објави опозицијата, а кои според нив докажуваат дека министерката Јанкулоска била инволвирана во обидот да се прикрие убиството на Мартин Нешковски и три дена по акцијата во Куманово во која загинаа осум полицајци.

Сепак, неофицијално Груевски не ја прифатил оставка на Ставрески.

Би можело да ве интересира

Владата го усвои дополнетиот Предлог-буџет на Македонија за 2022 година

Горан Наумовски

Влада: Уште еднаш е потенцирана поддршката и заложбата на ЕУ за почеток на преговорите со Северна Македонија

Шарл Мишел во Скопје, ќе присуствува на седница на Владата

Владата го објави францускиот предлог на македонски јазик

Орце Костов

Малите коалициски партии не му даваат поддршка на Ковачевски – И тие не го виделе протоколот

Орце Костов

Владата го објави предлогот на француското претседателство

Орце Костов