Зоран Ставрески со неотповиклива оставка?!

Од:

По оставките на Јанкулоска, Јанакиески и Мијалков, и Зоран Ставрески со неотповиклива оставка од функцијата.

dobivaj vesti na viber

Оставките доаѓаат по еднонеделните протести организирани по информациите што ги објави опозицијата, а кои според нив докажуваат дека министерката Јанкулоска била инволвирана во обидот да се прикрие убиството на Мартин Нешковски и три дена по акцијата во Куманово во која загинаа осум полицајци.

Сепак, неофицијално Груевски не ја прифатил оставка на Ставрески.

Би можело да ве интересира

Во Србија во тек консултации за премиер на новата Влада

А1он

На 19 август ќе се гласа за недоверба на Владата на Црна Гора

Повисоки плати за вработените во МВР од септември

Катерина Павлова-Николовска

Исплатата на јулските пензии ќе започне на 27 јули

Ана Ололовска

Владата со препораки за ослободување од работни обврски на бремените жени и хронично болните лица

Ана Ололовска

Македонија ќе гаси пожари во Грција, ќе се испрати хеликоптер и војници

Ана Ололовска