Зоран Милески призна вина за „Рекет“, Јанева и Јовановски се изјаснија за невини

Од:

Третообвинетиот за случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец ја призна вината пред судот и рече дека е свесен за последиците од признанието.

Судијката Васка Николовска Масевска го раздвои предметот за Милевски и даде пауза.

Катица Јанева на прашањето дали чувствува вина, категорично изјави: „Ни тронка не се чувствувам виновна“.

На Бојан Јовановски кој исто така се изјасни дека не се чувствува виновен, пак, судијката му кажа дека доколку не се чувствува добро може да остане да седи на столчето.

Јовановски на тоа и рече: „Штом може јавната обвинителка да стои, ќе стојам и јас ако треба и до последна капка крв“, откако претходно се жалеше дека не му е добро и му станува се полошо.

Би можело да ве интересира

Нова снимка за Мицкоски: Се борам да ваквото СЈО не помине, автоматски неговиот најголем предмет, тој ‘Империја’

Кристијан Ландов

Нова аудио бомба открива дека Мицкоски се среќавал со Орце Камчев: Мене ме имаат сликано како влегувам таму

Ландов

Дуковски: Јовановски поднесе кривични пријави за измама, изнуда, лажен исказ, можеби торутира и несовесно лекување

А1он

Бојан Јовановски поднесе пријави во Обвинителство

Ана Ололовска

Затворски казни од девет и седум години за „Рекет“, незадоволни и одбраната и обвинителството

Ана Ололовска

Облеката на Боки 13 и гарнитурата на Јанева ќе ги задржи државата, а Камчев ќе треба сам да си бара да му вратат 1.5 милиони евра

Кристијан Ландов