Жител на гостиварско Форино пронајден мртов со рани нанесени од животни

Од:

Повозрасен жител на гостиварското село Форино бил пронајден мртов со рани нанесени од животни во близина на добиточната фарма во атарот на селото.

Од СВР Тетово информираат дека телото го пронашол неговиот син Р.Е. (48) вчера попладне во близина на штала која ја користел.

Според пријавата, Џ.Е. (83) бил паднат на земја и имал повеќе рани по телото, најверојатно нанесени од животни.

-Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Гостивар, а по насоки од Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција, наведуваат од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Мртов маж e пронајден со убодни рани во подрумот на луксузен хотел на Менхетен

Мртов маж пронајден во куќа во Драчево

Велешанец пронајден мртов кај дуќаните на Нов мост во Велес

Мртов маж пронајден во својот дом во Кочани

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

Горан Наумовски

Во куќа во Велес пронајден мртов маж