Жена загина во пожар во кочанско Оризари

Од:

Жена на возраст од околу 80 години го загуби животот во пожар што денеска претпладне избувнал во семејна куќа во населбата Оризари во Кочани, информираше Центарот за управување со кризи.

Кочанските пожарникари интервенирале откако добиле дојава во 9:52 часот. Се интервенирало со пет пожарникари, а во гаснењето помогнале и неколку мешани.

При интервенцијата бил повреден и еден пожарникар.

По гаснењето на пожарот се повикани екипи од Полициската станица Кочани за да направат увид на самото место.

Би можело да ве интересира

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат