Жена загина во пожар во кочанско Оризари

Од:

Жена на возраст од околу 80 години го загуби животот во пожар што денеска претпладне избувнал во семејна куќа во населбата Оризари во Кочани, информираше Центарот за управување со кризи.

Кочанските пожарникари интервенирале откако добиле дојава во 9:52 часот. Се интервенирало со пет пожарникари, а во гаснењето помогнале и неколку мешани.

При интервенцијата бил повреден и еден пожарникар.

По гаснењето на пожарот се повикани екипи од Полициската станица Кочани за да направат увид на самото место.

Би можело да ве интересира

Скопјанец истепал малолетничка зошто во кино му го удирала седиштето

Катерина Павлова-Николовска

Лажел дека е сопственик на рент а кар фирма, земал гуми од сервис, ништо не платил

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски