Жена е тешко повредена откако падна во градски автобус

Од:

МВР извести дека вчера во 10.40 часот од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ е пријавено дека кај нив со тешки повреди била донесена Ч.М.(67) од Прилеп.

„При извршен службен разговор со полициски службеници, таа појаснила дека со повредите се здобила на 29.9.2023, при пад во внатрешноста на автобус, додека се превезувала како патник од Транспортниот центар кон блискиот трговски центар. Од страна на полициските службеници службен разговор бил извршен и со возачот на автобусот“, извести МВР.

Би можело да ве интересира

Возило на МВР повреди 74-годишна жена

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

(ВИДЕО) Странец, возач во белградскиот јавен превоз се изгуби по градските улици, патниците го насочуваа на Англиски јазик

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП: Била фатена од врата, паднала, па завршила во болница

Горан Наумовски

Во Грција се запали автобус кој превезуваше ученици од Ниш

Во судар на две возила тешко повредена жена