Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Од:

Интернет кафе во скопската населба Бутел вчера е затворено во 22 часот, од како при полициска контрола биле затекнати 10 лица во објектот кој работел после 21 часот. Лицата биле приведени.

Од МВР информираат дека полициски службеници од СВР Скопје на улицата „Тале Христов“ констатирале дека интернет кафе работи во 22 часот и вo објектот има 10 лица.

Тие биле приведени во Полициската станица Чаир и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Ќе ве дробам, ќе ве сечам парче по парче“ – таткото на детето од Кочани им се заканува на тепачите

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски

Велешанец криел кокаин во лева патика, го фатиле на автопат

Жарко Настоски

ОЈО Тетово почна истражна постапка против жител на Порој за производство и препродавање дрога

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран по потерница за даночно затајување

Ана Ололовска