Затворен за сообраќај крак на улица „Христо Татарчев“

Од:

Град Скопје преки соопштение ги информира граѓаните дека поради градежни активности за поставување попречна решетка за прифаќање атмосферски води, од денеска, па во наредните 10 дена комплетно ќе биде затворен за сообраќај кракот на улица „Христо Татарчев“, на потегот од Енергосистем до новиот кружен тек. Целокупниот сообраќај од Припор и кон Припор ќе се одвива по споредната улица, околу објектот на Енергосистем.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација и да се придржуваат до времено поставениот режим на сообраќај.

– Истовремено, ги замолуваме сите учесници во сообраќајот за трпение и разбирање поради можното отежнато одвивање на сообраќајот во овој дел на градот, велат од Град Скопје.

Би можело да ве интересира

„Комунална хигиена“-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов, со километарските редици за субвенциите, ризикува Скопје да стане нов корона-кластер

Ана Ололовска

Шилегов: Се работат сите неопходни сценарија ако има карантин во Скопје

Ана Ололовска

Отворено инклузивно игралиште во Бутел

Ана Ололовска

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Ана Ололовска

Град Скопје: Некогашниот напуштен простор во Кисела Вода сега е нова зелена површина

Ана Ололовска