Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Од:

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски објект во кој биле седум лица-гости и сопственикот, по законски утврдениот временски рок за работно време.

– Извршиле контрола во угостителски објект во село Градец, општина Врапчиште, сопственост на Б.А.(39) од с.Градец. При контролата, во објектот биле затекнати седум лица-гости и сопственикот, кој бил лишен од слобода и приведен во полициска станица. Од страна на ДПИ објектот бил затворен, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, се наведува во денешното соопштение од МВР.

Би можело да ве интересира

Осуденик од Идризово и 18 странски државјанки затекнати во локал кој работел по дозволеното време

Полицијата упадна во дом на струмичанец кој си правел забава со 11 пријатели

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Ана Ололовска

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Ана Ололовска

Полицијата кај битолчанец пронашла и одзела хероин и марихуана

Ана Ололовска

Затворено интернет кафе во Бутел, приведени 10 лица

Ана Ололовска