Запалено возило на вработен во затворот Идризово, сопственикот повреден

Од:

Во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ вчера на паркингот позади управната зграда, било опожарено патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на вработен во затворот.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита и сопственикот, кој при гаснење на пожарот се здобил со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во битолски локали полицијата пронајде дрога и оружје, приведени десетмина

Пронајдена мртва старицата по која се трагаше шест дена

Катерина Павлова-Николовска

Инцидент на Бит Пазар: Пукал по сообраќајна расправија, полицијата го бара со потерница

Катерина Павлова-Николовска

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска