Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Од:

Синоќа во сообраќајката во Врање загина македонски државјанин роден 1998 година во Скопје. Српските власти и официјално соопштија денеска за несреќата која се случи на Златкоп кај Врање.

Во автомобилот имало неколку лица, но само едно починало на лице место, неофицијално потврдиија извори од истрагата.

Исто така, неофицијално се зборува дека го пропуштиле патот за Македонија и се упатиле кон Златокоп, но потоа се сетиле дека во ресторанот во центарот на градот, каде што претходно престојувале, го заборавиле мобилниот телефон и се упатиле назад, по што дошло до несреќата, известуваат српските медиуми.

Автомобилот од непозната причина излетал од патот и удрил во насипот. Синоќа имаше потврда само дека еден државјанин на Македонија го изгубил животот, а патот беше блокиран поради вршењето на увид од страна на полицијата.

Би можело да ве интересира

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Горан Наумовски

МВР со детали за вчерашната несреќа: Еден загина, а тројца се поврeдени во сообраќајка кај охридското село Издеглавје

Горан Наумовски