Загина жена во пожар во Стар Дојран

Од:

Жена настрада утринава во пожар во куќа на улицата Маршал Тито во Стар Дојран.

dobivaj vesti na viber

Жртвата ја нашле пожарникарите кои го гаснеле пожарот.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

Горан Наумовски

Голем шумски пожар во Берлин при експлозија во складиште за полициско оружје

А1он

Изгоре овоштарник во Велес

Ставен под контрола пожарот кај Мармарис

ВИДЕО: Се шири пожарот на Мармарис, огнот зафати и хотел, гостите се евакуираат

Предраг Петровиќ