Загина тракторист од струмичко

Од:

Вчера попладне во 16.16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, 63-годишниот Ј.Ј. додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот, извести МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат

63-годишник загина во сообраќајка во битолско, со автомобилот излетал од пат

Катерина Ѓуровски

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Лажеле повозрасни граѓани дека нивни блиски направиле сообраќајка и им земале пари – кривична за Бугарка и охриѓанец

Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место

Се преврте автомобил на патот Штип-Кочани, двајца повредени

Катерина Ѓуровски