Загина пешак во Скопје, возачот побегнал

Од:

Инцидент со трагичен исход се случи синоќа околу 1 часот по полноќ, кога на улицата „Алија Авдовиќ“ во Скопје, автомобил удрил во 79-годишен пешак со иницијали А.А, по што возачот го напуштил местото на незгодата.

Пешакот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им подлегнал на повредите, информира МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје