Загина 40-годишен маж во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Од:

Вчера во 15.20 часот во полициската станица Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод, возило „југо“ управувано од С.Т.(40) од село Вранештица, кичевско, излетало од коловозот.

На местото на несреќата починал сопатникот Б.Б.(56) од Кичево, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Би можело да ве интересира

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Горан Наумовски

МВР со детали за вчерашната несреќа: Еден загина, а тројца се поврeдени во сообраќајка кај охридското село Издеглавје

Горан Наумовски