Врнежи од слаб снег на неколку патни правци низ државата

Од:

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, во Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека, но во моментов не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот кај Љубаништа се уште се одвива наизменично

Ана Ололовска

Големо невреме во Љубаништа, во прекин сообраќајот кон Свети Наум

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес – Градско

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворена за сообраќај делницата Велес – Градско

Ана Ололовска

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – Радовиш, коловозите влажни

Ана Ололовска

Почнуваат градежни активности за поставување заштитна звучна ограда на автопатот Скопје -Тетово

Ана Ололовска