Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен, а наместа долж Повардарието и повремено засилен, ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.

Времето утре ќе биде облачно, а долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северозападен ветер.

За време на викендот температурата значително ќе се намали, а в недела се очекуваат врнежи, кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд