Посебен режим на сообраќај вo сабота и недела во Скопје

Од:

Министерството за внатрешни работи известува дека утре и в недела, поради изведување на градежни работи, за сообраќај ќе биде затворена улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“, и тоа во сабота со почеток од 08.00 часот до завршување на градежните работи и во недела во периодот од 07.00 до 19.00 часот.

Од тие причини Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.

Би можело да ве интересира

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер