Вратен пасошот на Заев, тој и Груевски во вторник во Брисел

Од:

Вратен е пасошот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за тој заедно со Никола Груевски во недела да одат на разговори во Брисел, јавува Телма.

Вчера во клубот на пратениците Зоран Заев, Никола Груевски, Али Ахмети од ДУИ и Мендух Тачи од ДПА беа на средба на која присуствуваат и Аиво Орав, шеф на Мисијата на ЕУ во Македонија, и Џес Бејли, амбасадорот на САД.

Би можело да ве интересира

Организаторите на пучот во Германија купувале оружје и во Хрватска

Горан Наумовски

Норвешка со 205 милиони евра ќе и помогне на Украина да обезбеди гас за зимата

А1он

Илон Маск: Правете повеќе бебиња за да ја одржиме цивилизацијата

А1он

Светската криза со храна ќе се влошува, луѓето плаќаат повеќе за основните потреби насекаде

А1он

Руските сили започнаа офанзива во Доњецк

А1он

Италија ќе им исплаќа по 200 евра на семејствата со ниски и средни примања во борба против инфлацијата

А1он