Вработена во аптека спречила кражба

Од:

Вработена во тетовска аптека со викање најверојатно успеала да уплаши непознато лице кое се обидело да изврши кражба во објектот. Откако добила закана и и биле побарани парите од касата, таа почнала да вика и побегнала од аптеката по што без да земе нешто заминало и машкото лице.

-Ноќеска во 1 часот, 47-годишната тетовка А.С.Ѓ. во СВР Тетово пријавила дека околу 22 часот во аптека на улица „29 Ноември“ непознато лице и се заканило и ги побарало парите од касата. Меѓутоа, според пријавеното, откако таа избегала од објектот и почнала да вика, лицето заминало без да земе ништо, соопшти СВР Тетово

Полицијата преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Поднесени обвиненија за разбојништво и кражби во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за кражба на златен накит во Ченто

А1он

Откриен сторителот на две тешки кражби во Штип

Ана Ололовска

Две лица во Скопје осомничени за тешка кражба на камион

А1он

Велешкото обвинителство поведе постапка за разбојништво​

Ана Ололовска

Кривични пријави против тројца сторители, разрешени четири тешки кражби

Ана Ололовска