ВИДЕО: Возилото паднато во Вардар е пропаднато во дупка, во него нема никој

Од:

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Според првичните информации, во автомобилот немало никој.

Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото.

Пожарникари кои што учествуваат во акцијата за „А1он“ велат дека е отежнато излекувањето на возилото поради брзата и ладна вода во Вардар, како и поради лошиот пристап до возилото, кое што е пропаднато во дупка и од него се гледа само антената.

Би можело да ве интересира

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Ана Ололовска

Тринаесет лица повредени во тешка сообраќајна несреќа кај штипското село Лакавица

А1он

ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Кристијан Ландов

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на незгодата

Ана Ололовска

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Ана Ололовска

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Ана Ололовска