Со „голф“ удрил во 18-годишна девојка и побегнал

Од:

Денеска околу 01.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 18.50 часот на 09.01.2023 на крстосницата на улиците „29 Ноември“ и „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“ удрило во 18-годишната Е.Н. од тетовско Слатино и го напуштило местото, извести МВР.

– Во несреќата, Е.Н. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Загина 40-годишен маж во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Сообраќајка на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Ана Ололовска

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ