Возач удрил во пешак во село Карбинци и побегнал

Од:

Возач во селото Карбинци удрил во пешак и избегал од местото на несреќата. Според соопштението на СВР-Штип, настанот се случил вчера на регионалниот пат во село Карбинци, кога непознато патничко возило удило во 40-годишната Н.П, жител на село Карбинци.

По несреќата, Н.П била пренесена во штипската Клиничка болница, каде лекарите констатирале телесни повреди. По овластување на јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица Штип.

Полоцијата трага и по возачот, кој наместо да и помогне на повредената жена, избегал од местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска