ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Од:

Продажен објект целосно изгоре во центарот на Скопје, спроти казино, односно карши Управата за јавни приходи. Во непосредна близина има и продавница за чевли која досега не е зафатена. Пожарот се случи на булеварот „11 октомври“.

dobivaj vesti na viber

Интервенираат неколку пожарникари, кои со кршења на вратите успеаја да влезат внатре. Во моментот на пожарот, објектот бил празен. Повредени лица нема.

Засега непознато е како настанал пожарот. На терен има и полиција, која по гаснењето на пожарот ќе треба да направи увид. Пожарот е локализиран.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Голем пожар кај билната аптека во центарот на Скопје

Кристијан Ландов

УСЈЕ: Пожарот е изгаснат во најкраток рок, нема повредени, настаната е само материјална штета

Ана Ололовска

Пожар во кругот на Цементарница Усје

Ана Ололовска

Двајца повредени во пожарот кој пламна во фабрика во Штип

Горан Наумовски

Пожарот во охридско гори на три страни, досега се опожарени 12 хектари шума