ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Од:

Продажен објект целосно изгоре во центарот на Скопје, спроти казино, односно карши Управата за јавни приходи. Во непосредна близина има и продавница за чевли која досега не е зафатена. Пожарот се случи на булеварот „11 октомври“.

Интервенираат неколку пожарникари, кои со кршења на вратите успеаја да влезат внатре. Во моментот на пожарот, објектот бил празен. Повредени лица нема.

Засега непознато е како настанал пожарот. На терен има и полиција, која по гаснењето на пожарот ќе треба да направи увид. Пожарот е локализиран.

Би можело да ве интересира

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

Ана Ололовска

Татко и син од Ресен завршија во болница спасувајќи ја куќата од пожар

Горан Наумовски

Се скарал со сопругата па ја запалил куќата во Македонски Брод

Горан Наумовски

ВИДЕО: Пожар во зградата на „Технометал“ во Скопје

Горан Наумовски

ВИДЕО: Со хеликоптер на МВР се гаси пожарот меѓу Македонски Брод и Пласница

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска