Во сообраќајка загина 31-годишен прилепчанец

Од:

Во СВР Битола вчера во 12:00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај село Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од 31-годишниот Б.Н. од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник, известува МВР.

Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Битола, се додава во соопштението на Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Момче се самоуби со скок од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Во пожар во Скопје изгоре цела куќа

Со автомобил удрил малолетен велосипедист и избегал

Млад скопјанец ограбен, претепан и ранет во Центар, му се нафрлиле тројца разбојници

Жарко Настоски

Деца снимале како тепаат помало дете и објавиле на социјални мрежи, полицијата истражува

Жарко Настоски

48-годишен кичевец пронајден мртов во својот стан

Жарко Настоски