Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Од:

Жена на возраст од 70 години со тешки телесни повреди била донесена на Комплексот клиники „Мајка Тереза. На полицијата и кажала дека била удрена од непознато возило кое го напуштило местото на насреќата.

-На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. При разговор со повредената извршен од полициски службеници од СВР Скопје, таа изјавила дека околу 14.00 часот на ул.„Св.Кирил и Методиј“ била удрена од непознато возило, кое по несреќата го напуштило местото, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Прегазен велосипедист во Скопје, починал на местото на несреќата

Поднесено обвинение за гостиварец кој при семејно насилство телесно ја повредил сопругата

Ана Ололовска

По два дена најден е Јосиф, мајката раскажа: Бил заведен од секта, родителите да бидат внимателни

Кристијан Ландов

Кумановец измамен за 1.000 евра

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени