Во сообраќајка на патот Охрид-Кичево: Еден загинат, неколкумина повредени

Од:

Едно лице загина, а неколкумина се повредени во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на патот Охрид-Кичево после Ново Село.

Според првичните информации во несреќата учествувале три возила.

-Случена е сообраќајна несреќа, увидот се уште трае. Повеќе информации за сообраќајната несреќа во текот на утрешниот ден – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски