Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Од:

Тетовската полиција извести дека вчера во 18.20 часот е пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, кај клучка Групчин, возило „рено“ управувано од З.М.(20) од скопското село Морани, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки повреди се здобиле двајца сопатници Х.М.(46) и Е.С.(51), двајцата од Морани, а З.М и уште двајца сопатници се здобиле со полесни повреди констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски