Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Од:

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на движење на моторни возила, спроведени во различни временски интервали во тек од вчерашниот ден од Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје.

Констатирани се и 35 прекршоци од возачи на мотори како и 55 останати прекршоци.

Во контролата на полицијата за откривање возачи под дејство на алкохол, кај 12 е утврдено е присуство на алкохол во крвта, сите се исклучени од сообраќај и им се одземени возачките дозволи. Откриени се и 47 останати прекршоци.

Би можело да ве интересира

Спасовски сигурен за битката за уште еден мандат

Ана Ололовска

МВР работи на расчистување на случајот со пукањето во Палас, Спасовски бара поголема одговорност од обвинителството

Ана Ололовска

ВИДЕО: Над четвртина од вработените во МВР се жени, но се уште има разлики во систематизациската застапеност

Ана Ололовска

Спасовски: Само добро опремена полиција може да гарантира безбедност на границите

Ана Ололовска

Уапсено лице во чие товарно возило полицијата пронашла 30 мигранти

Ана Ололовска

МВР во соработка со германската полиција уапси криминалец со изречена казна затвор од над 32 години

Ана Ололовска