Во шума во близина на скопското село Јаболце пронајден е мртов маж

Од:

МВР извести дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во шума во близина на скопското село Јаболце, општина Сопиште, бил пронајден починат Т.А.(64) од селото.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Мртов маж e пронајден со убодни рани во подрумот на луксузен хотел на Менхетен

Мртов маж пронајден во куќа во Драчево

Велешанец пронајден мртов кај дуќаните на Нов мост во Велес

Мртов маж пронајден во својот дом во Кочани

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

Горан Наумовски

Во куќа во Велес пронајден мртов маж