Во пожар целосно изгоре барака во Петровец, нема повредени

Од:

Барака во општина Петровец утринава целосно изгоре во пожар. Повредени нема, но без покрив на главата се останати неколку семејства.

Пожарот бил пријавен во Територијалната противпожарна бригада утринава во 08:30 часот, а целосно бил локализиран во 10 часот.

– Интервениравме со шест противпожарни возила и со 15 пожарникари. Дополнителна помош добивме и од ППТ единицата на рафинеријата „Окта“, изјави командантот на ТППЕ на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Бараката била со доградени соби за живеење и според првичните информации причина за пожарот е електрична инсталација. На терен интервенирале и екипи на ЕВН кои морале да ја исклучат струјата.

Би можело да ве интересира

Опожарувањето на мојот автомобил нема политичка заднина, реагира еден од сопствениците откако ВМРО-ДПМНЕ обвини дека зад пожарот стои Вице Заев

А1он

ВИДЕО: Силна експлозија на бензинска станица во Русија повреди 13 лица

Горјан Грнчаровски

ВИДЕО: Гореа автомобили во Ново Лисиче

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Најмалку седум загинати во пожар во болница за пациенти со Ковид-19 во Индија

А1он

Голем пожар на Кипар во должина од 20 километри, превентивно евакуирано село

Ландов

ВИДЕО: Гори зградата на Светскиот трговски центар во Брисел

А1он