Во Кичево во два одвоени пожара изгоре еден трактор и два хектари сено

Од:

Во две кичевски села вчера биле опожарени два хектари сено и еден трактор. На двата одвоени пожари интервенирала Територијалната противпожарна единица која ги локализирала и изгаснала.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, вчера во 10:30 часот, во месноста „Бајрамова нива“, атар на кичевското село Трапчин Дол, бил опожарен трактор сопственост на Н.Р.(50) од истото село. Пожарот бил изгаснат.

Тој додаде дека исто така вчера во 12:55 часот, во нива во атарот на кичевското село Вранештица, сопственост на М.Р.(49) од истото село, во пожар целосно изгореле околу два хектари сено и ниско стеблеста вегетација. По интервенција на територијалната против пжарна единица пожарот бил локализиран.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ново жариште на Блискиот Исток, пожар и експлозија во Емиратите

Гори депонијата кај струмичкото село Добрашинци, огнот се шири кон езерото Турија

А1он

ВИДЕО: Тинејџер пали шума и го снима пожарот

А1он

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

А1он

Зголемен ризик од пожари во Амазонската прашума

А1он

Изгаснат е пожарот кај Едрениково

Ана Ололовска