Во Кичево кривична пријава за бесправно сечење огревно дрво

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи-Кичево, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А.(41) од кичевското село Србјани, А.Ч.(43) од Скопје Ф.М.(40) од Кичево, Е.М.(27) од Битола, Р.И.(20) од Кичево, Е.М.(30) од Кичево, С.М.(33) од Кичево и против 16 годишно момче од Кичево.

Пријавениот А.А. во текот на декември 2019 и јануари 2020 година, со намера да се стекне со противправна имотна корист од неовластена продажба на бесправно посечено огревно дрво од шума во државна сопственост, ги ангажирал останатите пријавени секојдневно да сечат до 20 метри просторни дабово огревно дрво. Потоа, со товарно возило ги транспортирал до крајните купувачи информираат од СВР-Охрид.

Би можело да ве интересира

Четворица кичевци не го почитувале полицискиот час

А1он

Кривична пријава за двајца кичевци за прекршување на полицискиот час

Ана Ололовска

Кривична за двајца кичевци за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Ана Ололовска

Координативното тело на Општина Кичево со оперативен план за дезинфекција на сите патишта во градот

Ана Ололовска

Во Кичево и културние настани ќе се откажуваат во наредните две недели

Ландов

Кичево прогласен за град на културата во 2020 година

Ана Ололовска