Во Битола пронајдени стари артилериски гранати од Прва светска војна

Од:

Во Битола вчера биле пронајдени стари артилериски гранати калибар 75 мм од Првата светска војна.

Како што соопштија од МВР, гранатите биле пронајдени при вршење ископ кај старата трибина од стадионот под „Тумбе Кафе“, во правец кон старата касарна.

Од страна на Дирекцијата за заштита и спасување, подрачна единица Битола, истите биле безбедно подигнати за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Прeтрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи

Ана Ололовска

Деца снимале како тепаат помало дете и објавиле на социјални мрежи, полицијата истражува

Жарко Настоски

Скопјанец измамил кумановка: Му платила 810 евра за наводен паричен надоместок од државата

Катерина Павлова-Николовска

Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

Скопјанец во полициски час шетал со мачета низ центарот на градот

Катерина Павлова-Николовска