ВМРО-Народна го поддржува Законот за амнестија на осудените за 27 април

Од:

ВМРО-Народна партија упатува поддршка за предлог – Законот за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година информираат од партијата.

– И претходно ВМРО-Народна партија реагирала на преголемите казни, па сходно на тоа сметаме дека овој предлог-Закон доаѓа во вистинско време, а да притоа не го руши правниот систем на Северна Македонија се наведува во соопштението од ВМРО-Народна.

Би можело да ве интересира

ВМРО-НП: Се почести навреди од северниот сосед за Македонците

ВМРО-Народна прашува дали државата има доказ дека Ванчо Михајлов бил соработник на фашистичките власти

ВМРО-Народна партија го осудува тешкото насилство кон охриѓанецот кој се декларира како македонски Бугарин

ВМРО-Народна: Бадникарските огнови не е во согласност со православието и со македонскиот идентитет

Тенковите што ги донира Македонија се купени од Украина, не се руска донација, велат од партијата на Георгиевски

Катерина Павлова-Николовска

Францускиот предлог е голем напредок во наша корист според партијата на Љубчо Георгиевски

Катерина Павлова-Николовска