ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски прифаќа лидерска средба, но бара да се разговара и што по неуспехот на уставните измени

Од:

Кога станува збор за националните и државни интереси, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е подготвен да разговара во било кое време, но бара да се разговара и за тоа што ќе се прави во периодот по неуспехот на уставните измени.

-Доколку постои желба за национално единство и слушање на гласот на мнозинството, прифаќаме лидерска средба на која треба меѓудругото да се види што ќе се прави во периодот по неуспехот на тие уставните измени и иднината на граѓаните која треба да се обезбеди, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Премиерот Димитар Ковачевски денеска најави дека во наредните десет дена ќе го покани Мицкоски на средба.

Би можело да ве интересира

Јавна пародија: Препукување на Фејсбук – Се скараа ли навистина Груевски и Мицкоски

Анита Петровска Рајковиќ

Мицкоски до Груевски: Зa Македонија не смее да има пазар и договори под маса

(ВИДЕО) Мицкоски: Секогаш кога ДУИ се фатени во криминал велат дека тоа е поради етничката припадност

Груби: Измените во Кривичниот законик се барање на Мицкоски

А1он

(ВИДЕО) Мицкоски: Не прифаќаме уставни измени под бугарски диктат

Мицкоски: Владата сериозно да седне и да разговара со пензионерите, да ги исполни нивните барања