ВМРО-ДПМНЕ: Македонија втора во Европа по стапката на мизерија

Од:

„Народот со СДС страда и живее во немаштија, Македонија втора во Европа по стапката на мизерија. Индексот на мизерија покажува дека народот во Македонија страда. Ниту две минимални плати не се доволни за да ја покријат потрошувачката кошница“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Намирниците кои народот можел до пред една година да ги купи со 500 денари, сега не може, ниту со 1.000 денари.

Мизеријата е резултат на лошите економски политики, високата инфлација, големата невработеност, ниските плати.

СДС нема план како да ја извади Македонија од проблемите во кои тоне народот на економско поле. Затоа се потребни промени“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо нови лекови на позитивна листа, Владата во заминување, на големо краде преку јавните набавки

Ескобар: Од ВМРО-ДПМНЕ добивме уверување дека земјата ќе остане на европскиот пат

Катерина Ѓуровски

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ најавува нова Влада до средината на јуни

Катерина Ѓуровски

ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН на прва средба за формирање на владата

Катерина Ѓуровски

Првата средба за договор за Влада, работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и на ВЛЕН ќе ја имаат утре

Катерина Ѓуровски