ВИДЕО: Започна тематската седница посветена на младински политики

Започна тематската седница посветена на младински политики кои Владата ги имплементира и ќе ги имплементира во иднина.

На седницата, заедно со претставници на младинските организации, се разгледуваат доставените, предлог – политики, посветени на унапредување и подобрување на животот на младите во земјава.

Би можело да ве интересира

Рокот за заемот од пола милијарда евра за новиот клинички центар истекува утре

Ветингот во МВР на владина седница

Ана Ололовска

Владата денеска дава зелено светло за новиот закон за ЈО

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: СЈО се интегрира во Обвинителство за организиран криминал на чело со Русковска

Ана Ололовска

Влада: Откажана лидерската средба, одбиваме партиски ултиматуми и блокада на напредокот на земјата

Ана Ололовска

Васко Ковачевски нов директор на ЕЛЕМ

Татјана Ташкова