ВИДЕО: Заев, Јовановски и Црвенковски заедно пристигнаа на Конгресот

Од:

Започна 14-от Конгрес на СДСМ. Бранко Црвенковски на конгресот влезе со двајцата кандидати за претседател, Зоран Заев и Зоран Јовановски.

dobivaj vesti na viber

Кире Наумов, третиот кандидат, влезе пред нив, сам.

Игор Ивановски, кој вчера ја повлече кандидатурата влезе во „Холидеј Ин“ заедно зо Црвенковски, Заев и Јовановски.

Како што веќе објави А1он, Црвенковски утрово и официјално соопшти дека не прифаќа никаква кандидатура.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Ана Ололовска

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

Ана Ололовска

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Сите обиди за намерни провокации ги осудуваме, никој нема да го загрози концептот едно општество за сите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Препораките на Комисијата ги демантираа сите лаги на ВМРО-ДМНЕ за наводно бришење и менување на историјата

Ана Ололовска