(ВИДЕО) Васев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо ново

Од:

„Бадијала ВМРО-ДПМНЕ копира и краде слогани од СДСМ, бадијала се премачкува со сите можни бои, суштината останува иста, тоа е партија која работи на штета на интересите на граѓаните и државата, партија која брани криминал.

Дури и наводната нова стратегија им е лажна, полна со лажни ветувања со рециклирани лаги и невистини.

Христијан Мицкоски не може да понуди ништо ново, затоа што не може да излезе од режимската матрица во која е заглавен со години“, кажа Стефан Васев од СДСМ.

„Единственото нешто за што знаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ширење лажни вести, блокирање и дејствување на штета на државните и националните интереси.

Токму поради таквиот неискрен, нечесен и неодговорен однос на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните, тие редовно ги казнуваат на избори.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе останат во опозиција и ниедно пребојување нема да им помогне“, изјави Стефан Васев од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Маркоска: Економијата е стабилна и развојна, јавниот долг е намален за 4,35 проценти

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестициите во МВР резултираат со значителен пад на криминалот и корупцијата и поголема мотивираност на полицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена