(ВИДЕО) Васев: Голема е нервозата кај Мицкоски, никако не успева да ги одбрани криминалците и насилниците

Од:

„Единствената задача на Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ е по секоја цена да се обидуваат да го бранат криминалот.

Нема криминалец кој Мицкоски не се обидува да го одбрани од правдата и законите.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ застанаа зад осудените насилници од крвавиот четврток кои упаднаа во Собранието и се обидоа да убијат пратеници“, рече Стефан Васев од СДСМ.

„ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски застанаа зад криминалот на нивниот тајкун Орце Камчев. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не успеваат да го одбранат криминалот на нивниот ментор Сашо Мијалков.

Целата јавност слушна снимка каде се докажува соработката на Мицкоски со Зоран Милески Кичеец, а денес оваа партија глуми загриженост за правдата и конструира непостоечки случаи.

Голема е нервозата кај Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ затоа што никако не успеваат да го одбранат криминалот во своите редови, не успеваат да ги реализираат нарачките од Будимпешта.

Затоа секојдневно шират лажни вести и дезинформации, затоа поддржуваат протести на кои се бранат криминалци и насилници.

Токму заради ваквото однесување граѓаните шест пати го казнуваат Мицкоски на избори и ќе продолжат да го казнуваат затоа што тој е на браникот на криминалот наместо на страната на граѓаните и државата“, изјави Стефан Васев од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Да не беа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе започнеше изградбата на Клиничкиот центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Со Планот за економски раст со околу 70 милиони евра поддржани се 800 компании

Ана Ололовска

СДСМ: Процесот на масовна имунизација се спроведува со одлична динамика, граѓаните да се пријавуваат за вакцинација

Ана Ололовска

СДСМ: Системот за масовна вакцинација функционира во најдобар ред

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните за тоа што го кочи Законот за Клинички центар

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Талески: Полицијата денес е заштитник и партнер на граѓаните и ефикасно и неселективно се бори против криминалот

Ана Ололовска